Бастия победи у дома Тулуза с 2:1 в среща от четвъртия кръг на френската Лига 1.

Домакините от остров Корсика останаха с човек по-малко още в 37-ата минута, когато Палмиери получи директен червен картон, но въпреки това поведоха в края на първата част с гол на румънския нападател Клаудио Кесерю (43). Тулуза изравни чрез датчанина Мартин Брайтуайт (57), но и с човек по-малко на терена Бастия стигна до победата след попадение на Кристиан Ромарик (67).

След успеха си Бастия се изкачи на девето място във временното класиране с актив от 6 точки. Тулуза продължава да чака първата си победа и е на незавидната последна позиция с едва 2 спечелени точки.

22:00 часа: Олимпик (Марсилия) – Монако

КЛАСИРАНЕ: 1.Олимпик (Марсилия) – 9 точки, 2.ПСЖ – 8, 3.Монако – 7, 4.Олимпик (Лион) – 6, 5.Рен – 5 и др.