Португалия победи с 2:0 Исландия в последен мач за двата тима от квалификациите за Евро 2024 в група "J". Бруно Фернандеш откри резултата в 37-ата минута, а резервата Рикардо Орта удвои за домакините в 66-ата.

Португалците завършиха с перфектен актив евроквалификациите. Този път Кристиано Роналдо не успя да се разпише и да увеличи сметката си от 128 гола за националния отбор. Звездата на Ал Насър имаше няколко добри възможности, но като цяло бе охраняван добре от защитата на гостите.

Така Португалия, водена от Роберто Мартинес, приключи квалификациите без грешка за пръв път в историята си, като записа 10 победи от 10 мача и рекордните 36 вкарани гола, докато Исландия завърши на четвъртото място в групата.

В същото време Лихтенщайн загуби у дома от Люксембург с 0:1 и записа 10 загуби от 10 мача при голова разлика 1:28. За гостите на смяна влезе Енес Махмутович от ЦСКА.

В третия мач от групата Босна и Херцеговина загуби от Словакия с 1:2.

Португалците завършват с пълен актив от 30 точки, Словакия, който също се класира предсрочно за Евро 2024, събра 22 т., а трети със 17 е Люксембург. Следват Исландия с 10, Босна и Херцеговина с 9 и на дъното без точка е Лихтенщайн.