Депортиво Ла Коруня записа десети пореден мач без загуба във всички турнир, след като надигра с 2:0 на „Риасор” Ейбар. Лукас Перес Мартинес и Алехандро Арибас се разписаха за победата, а Депортиво завърши двубоя с десет души след изгонване на Луизиньо.

В 41-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе реализирана от Лукас Перес Мартинес.

При този резултат дойде и почивката. В средата на втората част дойде и събитието, което можеше да обърне развоя на двубоя. Тогава Луизиньо си изпроси глупав втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко от 67-та минута.

Въпреки намаления състав домакините от Депортиво вкараха втори гол в 73-ата минута чрез Алехандро Арибас, който се разписа с глава и оформи крайното 2:0.

С този успех Ла Коруня събра 26 точки и е на шестата позиция. Ейбар остава десети с 21 точки.

ИСПАНИЯ ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 15 КРЪГ
19.12.15
17:00 ч.
Валенсия – Хетафе 2:2
0:1 Сабария (10), 1:1 Алкасер (14), 1:2 Лафита (22), 2:2 Мина (35)
Депортиво (Ла Коруня) – Ейбар 2:0
1:0 Лукас Перес Мартинес (41-дузпа), 2:0 Алехандро Арибас (73)
20.12.15
17:00 ч.
Реал (Мадрид) – Райо Валекано (Sport +)
Баланс: 32 мача, 25 победи за Реал (Мадрид), 3 равенства, 4 победи за Райо Валекано
Атлетик (Билбао) – Леванте
Баланс: 20 мача, 11 победи за Атлетик (Билбао), 4 равенства, 5 победи за Леванте
20.12.15
21:30 ч.
Малага – Атлетико (Мадрид) (F +)
Баланс: 64 мача, 11 победи за Малага, 19 равенства, 34 победи за Атлетико (Мадрид)
--.--.--
--:--
Спортинг (Хихон) – Барселона - отложен
Баланс: 82 мача, 17 победи за Спортинг (Хихон), 16 равенства, 49 победи за Барселона