ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Кирил Десподов изигра нов силен мач за ПАОК, вкарвайки два гола при изразителната победата с 5:1 като гост на Волос. Срещата беше от 19-ия кръг на Суперлигата в Гърция. След убедителния успех ПАОК събра 44 точки и оглавява класирането. Вторият Панатинайкос има 41 и мач по-малко. Волос е на 12-ата позиция с 14 т.

Десподов днес започна титуляр, след като получи почивка в мача за Купата на Гърция в сряда - победата с 4:0 над Пансерайкос.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Десподов даде началото на головото шоу за ПАОК в 22-ата минута, когато откри резултата. Тогава топката стигна до българина след дълго подаване, той беше в трудна позиция между двама защитници. Десподов обаче отигра отлично и реализира с точен изстрел - 0:1. По-късно испанският му съотборник Брандон Томас удари греда. В края на първото полувреме гостите стигнаха до втори гол след атака започната с пробив на Десподов отдясно, а попадението реализира Томас Мург - 0:2.

В 51-ата минута Десподов направи 3:0 за ПАОК, след като получи топката пред наказателното поле и стреля точно. Волос намали чрез Милош Делетич в 58-ата.

В 68-ата Десподов отстъпи мястото си на сърбина Андрия Живкович. Тайсон отбеляза четвърти гол за ПАОК в 71-ата минута, а малко преди края резервата Стефанос Цимас оформи крайното 5:1 за тима на Десподов.

27-годишният българин вече има шест гола в първенството на Гърция и шест асистенции. Това е втори случай, в който Десподов бележи два гола в един мач за ПАОК. Бившият играч на Лудогорец стори същото и при победата с 4:1 над Астерас Триполис на 17 декември. По един гол вкара при 6:0 срещу Кифисияи 4:0 над ОФИ Крит.

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!