Палермо претърпя девета поредна загуба в Серия „А“. В мач от 16 кръг сицилианският тим отстъпи с 0:2 като домакин на Киево.

Българският национал Ивайло Чочев беше титуляр за „росанерите“ и в 63-ата минута получи жълт картон. Девет минути преди края той беше заменен от Алесандро Диаманти.

Валтер Бирса откри резултата за „летящите магарета“ в 14-ата минута, а три минути след почивката Серджо Пелисиер удвои. Така Киево събра 22 точки и вече е девети в класирането. Палермо е последен с шест точки.

Болоня и Емполи направиха нулево равенство в сблъсък на отбори в долната част на класирането. С това реми Болоня спря серията си от две поредни загуби, докато гостите прекъснаха поредицата от три последователни поражения.