Бившата английска футболна звезда Дейвид Бекъм беше посветен в рицарско звание от крал Чарлз III. 50-годишният бивш играч на Манчестър Юнайтед, Реал (Мадрид), ПСЖ и Милан вече ще носи титлата „Сър“ пред името си. Заедно с него в рицарство бяха посветени още актьорът Гари Олдман и музикантът Роджър Долтри от групата „The Who“.

Бекъм получи званието заради заслугите си в спорта и благотворителната си дейност. От 2005 г. той е пославик на УНИЦЕФ, а от миналата година пое същата позиция и към Кралската фондация на Чарлз III.

"Израснал съм в Източен Лондон, а родителите ми, бабите и дядовците ми бяха патриоти и горди британци. Никога не съм си представял, че ще получа такава чест. Да играя и да бъда капитан на Англия си беше най-голямата привилегия в кариерата ми и буквално сбъдната детска мечта. Извън терена имах късмета да представлявам Великобритания по целия свят и да работя с невероятни организации, които подкрепят нуждаещи се общности и вдъхновяват следващото поколение. Ще мине малко време преди да осъзная новината, но съм изключително горд и това е толкова емоционален момент, който ще споделя със семейството си", обяви Дейвид Бекъм в официално изявление.