Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

Бенфика надви у дома Порто с 1:0 в голямото дерби на Португалия от седмия кръг на Примейра лига. Анхел Ди Мария (68) донесе победата на "орлите", които играха с човек повече от 19-ата минута, когато Фабио Кардосо бе изгонен с директен червен картон.

Двата отбора започнаха мача с много хъс и желание за преса, а Анхел Ди Мария първи от домакините отправи удар от границата на наказателното поле, но бе успех. За гостите от Порто късмета си опита от дистанция Стивън Еустакио, който също прати топката над напречната греда.

Страстите се нажежиха в 19-ата минута. Първо Галено стреля от дистанция и Трубин улови, след което прави топката напред, където Анхел Ди Мария овладя и напредна с бясна скорост. Малко преди да се озове непосредствено пред наказателното поле Фабио Кордосо връхлетя отзад и съдията показа червен картон. Съдията преразгледа ситуацията чрез системата ВАР и прецени, че "драконите" трябва да останат с човек по-малко, въпреки че на някои повторения от телевизионните камери остана впечатлението, че футболистът на Порто е играл с топката.

Четвърт час по-късно домакините стигнаха до две последователни голови положения. Първо Жоао Нереш центрира опасно в наказателното поле на Порто, като Диого Коща се намеси и изби в корнер. След центрирането от него Рафа Силва овладя и стреля, но прати топката встрани от вратата.

В 34-ата минута за малко играчите на Порто можеха да останат и с втори човек по-малко, когато Кармо спъна отзад свой противник и първо получи жълт картон, а видео асистент-рефера извика главния съдия Жоао Пинейро да преразгледа ситуацията. Там той видя, че имало нарушение на правилата, но прецени, че не е необходимо да промени цвета на картона. Шест минути след това Пепе Акино изпробва мерника си от средна дистанция, но стража на домакините Турбин отново бе безупречен и изчисти в корнер.

Домакините започнаха второто полувреме със самочувствие и в рамките на първите няколко минути създадоха интересни положения. Първо, Александер Ба създаде смут в противниковото наказателно поле с опасно центриране, а при последвалия корнер Оркун Кьокчу нацели гредата.

"Орлите" продължиха да владеят тотално инициативата и 68-ата минута голямата им звезда Анхел Ди Мария засече центриране в наказателното поле на съперника и прати топката под напречната греда на вратата за 1:0.

Четвърт час преди края на редовното време Невеш създаде отново суматоха в наказателното поле на Порто, пращайки опасно центриране, а при изпълнението на корнера Анхел Ди Мария пропусна възможността отново да огорчи гостите. Десетина минути по-късно самият Ди Мария центрира опасно, но и тази опасност бе преодоляна.

В добавеното време играчите на Порто направиха отчаяни опити да стигнат до равенството, но не стигнаха до чисто голово положение.

След успеха си "орлите" излязоха начело във временното класиране с 18 точки. "Драконите" са с две точки по-малко на третата позиция.

БЕНФИКА - ПОРТО 1:0
1:0 Анхел Ди Мария (68)