Блекбърн и Нотингам направиха уникално зрелище пред 14 000 зрители. Двубоят на "Иууд Парк от 44-ия кръг на Чемпиъншип завърши при 3:3. В състава на Форест бе и българският страж Димитър Евтимов. Най-вероятно в следващите кръгове бившият младежки национал на България ще застане на вратата за сметка на Карл Дарлоу. Както е известно, след края на сезона той се присъединява към Нюкасъл, където бе продаден миналото лято за 5 милиона паунда.

Домакините повеждаха на три пъти, но в рамките на минути получаваха изравнителен гол. Руди Жестет бе точен в 3-ата, 35-ата и 82-ата, но Форест връщаше попаденията съответно в 7-ата, 45-ата и 88-ата минута. Головете отбелязаха на два пъти Антонио и Лансбъри.

Гостите бяха по-активни и агресивни във владеенето на топката, като отправиха цели 21 шута. Блекбърн се отчете с 13. Двубоят бе изцяло посветен на играта. За 90 минути двата тима извършиха общо 15 нарушения.