Доскорошният вратар на националния ни отбор Димитър Иванков вкара гол за успеха на Бурсаспор срещу Манисаспор с 2:0 в мач от 25-ия кръг на първенството на Турция. Иванков бе точен от дузпа в 45-ата минута, а крайното 2:0 оформи Ердоган минута преди края на двубоя.

Трите точки бяха много важни за домакините, които излязоха на върха в класирането на Суперлигата. Бурсаспор има огромни шансове за титлата, тъй като е с мач по-малко от втория в класирането – Галатасарай, който играе по-късно тази вечер.

Иванков и компания очакват служебни три точки заради прекратения преди седмица мач с Диарбакърспор. Освен това Бурсаспор има по програма двубой с извадения Анкараспор и ще добави още три сигурни точки в актива си, докато Галатасарай вече прибави тези точки. Тимът с българина не е допускал поражение в шампионата от 6 декември./БЛИЦ

Турция, 25 кръг

Газиантепспор – Трабзонспор 1:1
Генчлербирлиги – Фенербахче 0:0
Анкараспор – Касъмпаша 0:3
Анталияспор – Сивасспор 3:0
Истанбул ББ – Диарбекирспор 1:0 (прекратен)
Кайзериспор – Ескишехирспор 1:2
Бурсаспор – Манисаспор 2:0
По-късно
Галатасарай – Анкарагюджю
В понеделник
Денизлиспор – Бешикташ

Класиране след 25 кръг: 1.БУРСАСПОР 52 (24 мача), 2.Галатасарай 50 (24 мача), 3.Фенербахче 49, 4.Бешикташ 48 (24 мача), 5.Трабзонспор 43 и др.