Българинът Димитър Костадинов направи официален дебют за италианския Кротоне в среща от 25-ия кръг на първенството в Серия "C". Тимът му завърши 0:0 като домакин на Беневенто, а българинът се появи в 80-ата минута на срещата на мястото на Гуидо Гомес.

В последните минути той на два пъти можеше да получи топката пред вратата на гостите, но центриранията – веднъж от ъглов удар и веднъж от дясно по атаката, не стигнаха до него.

Гостите от Беневенто имаха повече голови възможности в срещата и трябва да съжаляват повече, че останаха само с точка от нулевото равенство. Те удариха греда преди почивката, а след това и вратарят на калабрийците Андреа Дини трябваше да се намесва решаващо.

В крайна сметка с по една точка в двете посоки Кротоне е на 6-о място с 41, докато Беневенто е четвърти с 44. Юве Стабия води в класирането с 54 точки и сериозни аспирации за завръщане във второто ниво на италианския футбол.