Сейнт Джонстън на Димитър Митов постигна целта си и оцеля в елита на Шотландия. Това стана с победа с 2:1 над Мъдъруел като гост в мач от последния кръг на първенството.

Българският национал се превърна в герой за своя тим, след като спаси дузпа през първото полувреме, когато отборът му имаше гол аванс.

Сейнт Джонстън се възползва от равенството 2:2 на Рос Каунти срещу Абърдийн у дома и успя да го изпревари в крайното класиране. Двата отбора завършиха сезона с по 35 точки, но "светците" са с по-добра голова разлика.

Двубоят започна силно за гостите, които поведоха в 18-ата минута. Бившият футболист на ЦСКА Греъм Кери асистира на Никълъс Кларк, който откри.

В 32-ата минута Мъдъруел получи дузпа за игра с ръка на съперников футболист. Телониъс Блеър застана зад топката и нанесе удар в долния десен ъгъл, но Димитър Митов с блестяща намеса спаси.

В продължението на първото полувреме Сейнт Джонстън стигна до втори гол чрез Адама Сидибе.

Домакините успяха да върна един гол едва в добавеното време на втората част чрез Моузес Ебийе.