Динамо (Киев) и Шахтьор (Донецк) завършиха 0:0 в големия сблъсък на украинското първенство. Мачът беше много динамичен, имаше голови положения, но топката така и не посети нито една от вратите. Грандовете продължават без загуба от старта на сезона и водят в класирането с по 27 точки.

Гостите първи се опитаха да изострят играта и Луис Адриано беше близо до гола, но ударът ми премина встрани от целта. Динамо отговори с хубав изстрел на Брайън Идейе. Последваха пропуски за Андрий Шевченко и Идейе. След почивката домакините повече търсеха победа. Гармаш уцели гредата, а Шевченко стреля неточно след центриране от фаул.

Ситуацията се промени с появата в игра на Дъглас Коща. Той и Вилиан започнаха да тормозят отбраната на Динамо, за да се стигне до най-спорния момент в дербито. В 70-ата минута Алекс Тейшейра падна в наказателното поле след съприкосновение с вратаря Олександър Шовковский, но сигнал за дузпа не последва./БЛИЦ