Московските Динамо и ЦСКА се класираха за четвъртфиналите в турнира за Купата на Русия след домакински победи.

Динамо (Москва) победи трудно у дома Химки с 2:1 и в следващия кръг ще имат за съперник Анжи (Махачкала). Тимът на Дан Петреску се оказа догонващ в резултата след гол на Соболев в 55-ата минута. След това домакините натиснаха и направиха пълен обрат в самия край. В 82-ата минута Кевин Курани изравни, а в 87-ата младата надежда Андрей Панюков вкара победния гол за 2:1.

ЦСКА (Москва) разгроми на свой терен третодивизионния Тюмен с 3:0 и също продължи в следващия етап, където ще срещне изненадата Енисей. Завърналият се след наказание Алан Дзагоев се контузи още преди почивката и по първоначални данни травмата му е доста сериозна. Травма в мача получи и десният бек на "армейците" Марио Фернандес. Той е със счупен нос. Домакините откриха резулутата в 55-ата минута с гол на Кейсуке Хонда, а през второто полувреме се разписаха още Павел Мамаев в 69-ата и Ахмед Муса в 84-ата минута. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като в 57-ата минута червен картон получи Александър Дутов.