Динамо (Киев) би Ховерла с 4:2 като гост в първи мач от украинската Висша лига. Светослав Тодоров бе записан сред резервите на домакините от Ужгород, но не взе участие в двубоя. Ховерла изненадващо поведе с гол в 11-ата минута на гърка Сотирис Балафас. Лукман Харуна (14) и Бруно Идейе (18) набързо елиминираха преднината на домакините.

Бразилецът Дуду секунди преди почивката се разписа за 1:3 и окончателно прекърши храбрият тим на Светльо Тодоров. Черногорецът Мирко Райчевич върна едно попадение в 61-ата минута, обаче Андрий Ярмоленко фиксира крайното 2:4 малко по-късно. Домакините завършиха мача с 10 души след изгонването на Балафас в последните секунди на срещата. Динамо остана втори във временното класиране с 37 точки след почти сигурния шампион Шахтьор, който е с 51 точки. Ховерла пък остава на предпоследната 15-а позиция с 11 точки.

В друг мач от снощи Шахтьор без проблеми опука Кривбас с 2:0 в Кривой рог. Двата гола забиха арменският национал Хенрик Мхитарян и бразилецът Алекс Тешейра.