Украинският гранд Динамо (Киев) постигна ценна победа с 2:0 като гост срещу швейцарския тим Тюн. Двубоят бе от Група "G" на Лига Европа. Динамо започна лошо участието си в турнира – със загуба от Генк и равен срещу Рапид Виена, но след това има две победи, които го изведоха до второто място в групата със 7 точки. Лидер е Генк с 8. Рапид Виена и Тюн са с по три точки.

Киевчани играха почти цял мач с човек по-малко, но въпреки това си тръгнаха с трите точки от Швейцария. В 7-ата минута домакините удариха греда, а в 17-ата украинският гранд остана с 10 души на терена. Диумерси Мбокани си изкара жълт картон, а веднага след това бе изгонен заради реплики към рефера. Динамо поведе в резултата в 29-ата минута, когато Лукас Шенкел си отбеляза автогол. Андрий Ярмоленко направи 2:0 в 69-ата минута след чудесен изстрел от фаул.

В другия мач от групата Рапид (Виена) и Генк направиха равенство 2:2. В 26-ата минуга Серине Мбоджи изведе напред Генк с гол от дузпа, но още преди почивката домакините обърнаха резултата в своя полза с две попадения на американския нападател Терънс Бойд (40, 45). В 61-ата минута Томас Буфел реализира втория гол за Генк и донесе точката на тима си./БЛИЦ