Динамо (Киев) последва примера на сънародниците си от Шахтьор (Донецк) и също откри благотворителното си турне, чиято цел е набирането на помощи за жителите на Украйна, които продължават да страдат заради инвазията на руската армия на територията на страната.

Въпреки пълното отсъствие на игрова практика от повече 1,5 месеца, тимът на Мирча Луческо записа убедитилен успех с 3:1 над Легия (Варшава). Като капитан на полския гранд в мача излезе украинецът Игор Харатин. Словенецът Бенямин Вербич, който играе за Динамо под наем от Легия, игра по едно полувреме за двата отбора.

Виталий Буялски откри резултата още в третата минута. Деветият м полското първенство изравни в началото на второто полувреме чрез Игор Стжалек. До края на мача Артьом Беседин два пъти се разписа за киевчани.

На почивката между двете полувремена се проведе концерт на украинските изпълнители Тина Карол, Юлия Санина (The Hardkiss), Катерина Павленко (Go_A) и Надежда Дорофеева.

Днес Динамо (Киев) пътува за Истанбул, където му предстои втора благотворителна среща, а съперник ще бъде местният гранд Галатасарай.