Динамо (Киев) загря за предстоящото си гостуване на Литекс в Лига Европа с победа с 2:0 в градското дерби с Арсенал. Двубоят бе от 6 кръг на украинската Висша лига.

Звездата Андрий Шевченко откри резултата в 37-ата минута след изпълнение на дузпа. Минута по-късно Шева даде извеждащ пас от центъра към Идейе Браун и нигериецът не сбърка, след като остана сам срещу Боровик.

Динамо игра близо 70 минути с човек по-малко, след като Денис Хармаш получи червен картон в 23-ата минута. Успехът изкачи киевския гранд на първото място в класирането с 14 точки, една повече от Шахтьор (Донецк), който е с мач по-малко.

В четвъртък Динамо (Киев) гостува на Литекс в първи мач от плейофния кръг на Лига Европа. Двубоят в Ловеч е от 19:45 часа и ще бъде излъчен от БНТ 1./БЛИЦ