Динамо (Киев) сложи край на лошата си серия от 8 поредни мача без победа при гостуване в Шампионската лига. Тимът на Мирча Луческу спечели с 2:1 срещу Гент в Белгия в плейофите на турнира и гледа към първо участие в груповата фаза от 4 години. Реваншът е на 29 септември в Киев.

До днес последният успех на Динамо в Шампионската лига далеч от дома беше от сезон 2015/2016 - 2:0 над Макаби (Тел Авив).

В гостуването в Гент тази вечер Владислав Супряга даде преднина на украинския гранд в деветата минута. В 41-ата белгийците изравниха чрез влезлия като резерва Тим Клайндинст, появил се на терена на мястото на получилия контузия Роман Яремчук.

В 53-ата минута домакините останаха с 10 човека, след като Роман Безус беше изгонен след два бързи жълти картона. Гостите се възползваха от численото си превъзходство и стигнаха до втори гол. В 79-ата минута Карлос Де Пена вкара и донесе победата на Динамо с 2:1.

Бившият защитник на Лудогорец Игор Пластун игра цял мач за Гент.

Winbet - удвои тръпката от играта! (18+)

В друг двубой Олимпиакос победи Омония (Никозия) с 2:0, като головете за гръцкия гранд отбелязаха Матийо Валбиуена от дузпа в 69-ата минута и Юсеф Ел Араби във втората минута от добавеното време.

В Норвегия пък имаше голов трилър - 3:3 между Молде и Ференцварош. Унгарците водеха с 2:0 с попадения на Франк Боли в 7-ата минута и Мирто Узуни в 52-ата, но домакините изравниха за 10 минути между 55-ата и 65-ата чрез Леке Джеймс и Магнус Ейкрем, преди да осъществят обрат с гол на Мартин Елингсен. Ференцварош измъкна равенството след точно изпълнена дузпа на Игор Харатин в 87-ата минута.

ШАМПИОНСКА ЛИГА

Плейофи, първи мачове:

Гент (Белгия) - Динамо (Киев, Украйна) 1:2
0:1 Владислав Супряга (9), 1:1 Тим Клайндинст (41), 1:2 Карлос Де Пена (79)

Олимпиакос (Гърция) - Омония (Никозия, Кипър) 2:0
1:0 Матийо Валбиуена (69-дузпа), 2:0 Юсеф Ел Араби (90+2)

Молде (Норвегия) - Ференцварош (Унгария) 3:3
0:1 Франк Боли (7), 0:2 Мирто Узуни (52), 1:2 Леке Джеймс (55), 2:2 Магнус Ейкрем (65), 3:2 Мартин Елингсен (83), 3:3 Игор Харатин (87-дузпа)

* Реваншите ще се играят на 29 септември.