Кевин Курани вкара двата гола за Динамо (Москва) при победата с 2:0 над Алания (Владикавказ) в мач от 15 кръг на руската Премиер лига. По този начин гостите завършват първата част от шампионата в зоната на изпадащите.

Курани откри резултата в 27-ата минута, когато получи дълъг извеждащ пас от Балаш Джудак и не сбърка озовал се сам срещу вратаря Дритрий Хомич.

Пет минути преди края бившият германски национал вкара втория си гол. Той беше точен с глава, а асистенцията отново беше на Джудажк, който центрира от корнер.

По този начин Динамо продължи успешното си представяне срещу Алания. Московчани нямат загуба от тима от Владикавказ от 2004 г. Динамо има само две домакински поражения от Алания – през 1995 и 2002 г.

С този успех тимът на Дан Петреску събра 18 точки и излезе на десето място в класирането на Премиер лигата. Алания заема предпоследното 15-о място с 10 точки, две повече от последния Мордовия, който по-късно днес гостува на Терек.