Динамо (Москва) изпадна от елита на руския футбол за първи път в историята си. Това стана факт след последния 30 кръг, когато Динамо загуби с 0:3 от Зенит. С по един гол се отличиха Артьом Дзюба, Доменико Кришито и Александър Кокорин (бивш играч на тима от Москва).

Така динамовци, които не записаха победа в последните девет кръга на първенството, финишираха 25 точки на предпоследното 15-о място. Само на точка зад тях остана Мордовия.

Уфа оцеля и ще играе в Премиер лигата и през следващия сезон, след като записа победа с 3:1 като домакин на Ивелин Попов и Спартак (Москва). Българският национал започна титуляр, но на почивката беше заменен от Георги Мелкадзе. Спартак завърши пети с 50 точки.

Без Петър Занев Амкар загуби с 0:1 като гост на Краснодар и остана на 11-о място с 31 точки. Домакините събраха актив от 56 точки и финишираха на четвърта позиция, на три точки зад Зенит и на шест пред московските Спартак и Локомотив.