Съперникът на ЦСКА в плейофите на турнира Лига Европа Динамо (Москва) загуби катастрофално домакинството си от Премиер лигата срещу Рубин с 0:3. Тимът воден от Андрей Кобелев ще посрещне ЦСКА в реванш от Лига Европа в четвъртък на стадион “Арена Химки” след 0:0 в първия мач на Националния стадион в София.

Първите два гола за Рубин паднаха след дузпи, отбелязани от звездата на тима Алехандро Домингес. И в двата случая нарушенията извърши националът Денис Колодин, който имаше късмет, че реферът Илдус Биглиев не го изгони. В 27-ата минута Колодин спря с нарушение Гьокдениз Карадениз и съдията посочи бялата точка. Точен бе Домингес, който не остави никакви шансове на вратаря на Динамо Антон Шунин.

През второто полувреме шампионите от Рубин имаха пълно превъзходство и освен двата гола, които реализираха, пропуснаха още куп сто процентови положения. В 51-ата минута бе една от малкото възможности за домакините, но младият Кокорин не успя да преодолее вратаря на гостите Ржиков. В 68-ата минута австралиецът Люк Уилкшир получи втори жълт и съответно червен картон и остави Динамо (Москва) с човек по-малко на терена.

В 75-ата минута Александър Бухаров направи уникален пропуск, след като остана сам срещу вратаря на домакините, но би в тялото му, вместо да насочи топката в опразнената врата. Три минути по-късно Колодин задържа с ръка в наказателното поле Домингес и реферът посочи за втори път бялата точка. Дузпата бе превърната във втори гол от потърпевшия Домингес.

В 83-ата минута феновете на Динамо започнаха да хвърлят предмети по терена и съдията Илдус Биглиев спря за малко мача, но все пак играта продължи. В 85-ата минута влезлият като резерва в състава на Рубин Балякин също можеше да реализира, но Шунин с крак спаси удара му. В 90-ата минута гостите за пореден път се подиграха със защитата на Динамо (Москва) и след няколко подавания Разянцев реализира третото попадение./БЛИЦ

Динамо (Москва) – Рубин 0:3
0:1 Домингес (28-д), 0:2 Домингес (79-д), 0:3 Разянцев (90)

Динамо (Москва): 1.Антон Шунин, 6.Леандро Фернандес, 25.Денис Колодин, 7.Кирил Комбаров, 8.Дмитрий Хохлов (76 – 13.Владимир Гранат), 9.Дмитрий Комбаров, 20.Адриан Ропотан, 22.Луис Агиар, 23.Люк Уилкшир, 10.Александър Кержаков, 99.Александр Кокорин (64 – 11.Фьодор Смолов)

Рубин: 77.Сергей Ржиков, 3.Кристиан Ансалди, 4.Сезар Навас, 19.Виталий Калешин, 76.Роман Шаронов, 6.Макбет Сибайя, 7.Сергей Семак, 16.Кристиан Нобоа (77 – 15.Александър Разянцев), 10.Алехандро Домингес (82 – 42.Рафаел Муравский), 11.Александър Бухаров, 61.Гьокдениз Карадениз (84 – 23.Евгений Балякин)

Стадион: “Арена Химки”