Урал победи Динамо (Москва) с 2:1 в мач от 28-ия кръг на руската Премиер лига. Така гостите от руската столица загубиха шансове за второто място в крайното класиране, даващо право на участие в Шампионската лига.

Роман Зобнин (34) отбеляза дебютния си гол в Премиер лигата и даде преднина на гостите. В края на първата част Жерсон Акеведо (42) изравни, а малко преди края на срещата Фьодор Смолов (87) донесе успеха на тима от Екатерининбург.

Два кръга преди края на първенството Динамо заема четвърто място в класирането с актив от 48 точки, с една повече от петия Рубин, но е на 8 точки от втория ЦСКА (Москва) и трети ФК Краснодар. Урал е 13-ти с 27 точки и продължава борбата си за оцеляване в елита.