Динамо (Загреб) обърна у дома водения от българина Красимир Балъков Хайдук (Сплит) с 2:1 в дербито от 21-ия кръг на хърватското първенство. Така шампионите от Загреб дръпнаха на върха в класирането с 13 точки пред Хайдук и почти сигурно ще защитят титлата си.

Мачът започна много добре за играчите на Красимир Балъков, след като още в 14-ата минута Анте Вукушич се разписа за 0:1. Гостите от Сплит успяха да удържат аванса си чак до 80-ата минута, когато Иван Кръстанович изравни за 1:1. Две минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа и от бялата точка Иван Кръстанович вкара втория си гол в мача за крайното 2:1.

След победата си Динамо (Загреб) има 54 точки и остава твърдо на първо място, докато Хайдук (Сплит) е втори с 41 пункта. Поредната издънка на тима от Сплит може да доведе в близките дни до евентуално уволнение на Балъков.