Динамо (Москва) направи впечатляващ обрат за победата с 4:2 над ЦСКА (Москва) в мач от 20 кръг на руската Премиер лига. Българският национал Георги Миланов не беше в групата на “армейците” за мача.

ЦСКА се оттегли на почивката с аванс от два гола. Сейду Думбия откри резултата в 12-ата минута, когато топката попадна във вратата на Динамо след негов удар и рикошет. Две минути преди края на първото полувреме Думбия удвои след пас на Алан Дзагоев.

Второто полувреме беше за Динамо, който стигна до изравняване след две центрирания. Кевин Куранни се разписа с глава след пас на Юри Жирков, а след това Кристофър Самба, също с глава, изравни след асистенция на Марко Ломич.

След това настъпи моментът на Жирков да наказва бившия си тим. В 62-ата минута руският национал се възползва от грешка на защитата и прати топката във вратата на Игор Акинфеев. Седем минути по-късно пък вратарят сгреши и подари топката на Жирков, който се разписа на празна врата.

На 9 март 2014 г. (неделя): Анжи – Рубин, Зенит – Том
На 10 март 2014 г. (понеделник): Амкар – Волга, Локомотив (Москва) – Криля советов, Ростов – Кубан

КЛАСИРАНЕ: 1.Зенит 40, 2.Локомотив (Москва) 40, 3.Спартак (Москва) 39, 4.Динамо (Москва) 38, 5.ЦСКА (Москва) 34 и др.