Съперникът на ЦСКА плейофите за попадане в груповата фаза на Лига Европа Динамо (Москва) спечели трудна победа с 1:0 като гост на Ростов в мач от 18 кръг на руската Премиер лига.

Българският нападател Цветан Генков не бе в групата на Динамо за мача, а единственото попадение в срещата бе реализирано от звездата Александър Кержаков, който се разписа в 28-ата минута след пас на Александър Кокорин.

Московчани обаче дадоха жертва в този двубой, тъй като вратарят Владимир Габулов получи четвъртия си жълт картон за сезона и ще пропусне следващия мач от първенството, който е срещу шампиона Рубин.

Победата над Ростов изкачи Динамо на четвърто място в класирането с 30 точки. Със същия актив е третият ЦСКА (Москва) и петият ФК Москва, който загуби с 1:2 от Спартак в късното московско дерби на кръга. Лидер в таблицата е Рублин с 37 точки, а втората позиция е за Спартак с 36./БЛИЦ

Спартак (Москва) – ФК Москва 2:1

КЛАСИРАНЕ: 1.РУБИН 37, 2.Спартак (Москва) 36, 3.ЦСКА (Москва) 30, 4.Динамо (Москва) 30, 5.ФК Москва 30 и др.