Динамо (Загреб) победи словенския Марибор с 1:0 и в реванша от плейофите на Шампионската лига. Екзекуторът на нашия Лудогорец спечели и първата среща с 2:1. На “Людски врт” гостите бяха пълни господари на терена. Още в 12-ата минута 32-годишният португалец Тонел наказа груба грешка на отбраната на Марибор и обля с леден душ трибуните – 1:0 за Динамо! До края домакините така и не успяха да излязат от шока. В 85-ата минута централният им защитник Аргус получи червен картон и Марибор доигра мача с 10 души.

Марибор - Динамо (Загреб) 0:1
0:1 Тонел (12)

Марибор: Ясмин Ханданович, Алеш Меяч, Александър Райчевич, Аргус, Желко Филипович (Деян Мезга, 46), Мартин Милец, Агим Ибраими (Никола Комазец, 70), Горан Цвиянович, Алеш Мертел, Роберт Берич, Маркос Таварес

Динамо З: Иван Келава, Луис Ибанес, Йосип Шимунич, Тонел, Домагой Вида, Йосип Пиварич, Ариян Адеми (Йерко Леко, 46), Самир (Иван Кръстанович, 83), Милан Бадел, Фатош Бечирай (Адриан Калело, 46), Дуже Коп

Жълти картони: Ханданович, Таварес (М); Адеми (Д)
Червен картон: Аргус (М)
Съдия: Давид Фернандес Борбалан (Алмерия, Испания)