Финалистът от миналия сезон на Лига Европа Днепър започна с домакинско равенство 1:1 срещу Лацио участието си в настоящото издание на груповата фаза на турнира. В другия мач от Група „G“ Сент Етиен направи 2:2 като домакин на Розенборг.

Сергей Милинкович-Савич даде аванс на „орлите“ от Рим в 34-ата минута, когато засече подаване на Рикардо Кишна от фаул. Домакините изравниха в четвъртата минута на добавеното време на мача, когато Евген Селезньов беше точен с глава.

В изключително интересен мач Сент Етиен стигна до домакинство 2:2 с Розенборг след гол от дузпа три минути преди края. Роберт Берич откри резултата за „зелените“ в 4-ата минута, а в края на мача спечели дузпа, реализирана от Нолан Рукс. Тобиас Микелсен и Йонас Свенсон се разписаха за Розенборг между двете попадения на Сент Етиен.

ГРУПА „G”
Днепър – Лацио 1:1
0:1 Сергей Милинкович-Савич (34), 1:1 Евген Селезньов (90+4)

Сент Етиен – Розенборг 2:2
1:0 Роберт Берич (4), 1:1 Тобиас Микелсен (16), 1:2 Йонас Свенсон (79), 2:2 Нолан Рукс (87-дузпа)