Стойчо Младенов и воденият от него Кайсар постигна първа победа в първенството на Казахстан. Тимът надви като гост Тобол с 3:0. Тохтар Жангилишбай, Думан Нарзилдайев и познатият от престоя си у нас Матиас Курьор бяха точни за успеха. След победата Кайсар е с 6 точки и дели последното място с Атирау. От началото на сезона обаче са изминали едва 8 кръга и разликата с отборите в средата на класирането е едва три точки.

Къйзъл Жар с треньор Никола Спасов победи с 2:1 Акжайк и излезе от зоната на изпадащите. Шота Григалашвили откри резултата от дузпа, а Гогита Гогуа удвои още преди почивката. В последната минута Азат Ерсалимов намали за гостите.

Ордабаси на Георги Дерменджиев победи с 1:0 Иртиш, а единственото попадение бе дело на Никита Бочаров в 54-ата минута. С успеха си днес тимът на бившия наставник на Лудогорец вече е на трета позиция с 16 точки.