Българският национал Веселин Минев и съотборниците му от Анталияспор претърпяха тежка загуба с 0:4 като гост на Истанбул ББ в мач от 28-ия кръг на турската Суперлига. Бранителят беше 90 минути на терена, но изигра слаб двубой.

За домакините от Истанбул на терена бяха бившите футболисти на Литекс - Дока Мадурейра и Том. Първият дори вкара едно от попаденията във вратата на тима от Анталия.

Тази вечер Веселин Минев тръгва за България, за да се включи в лагера на националния отбор преди контролата с Унгария.

След убедителната победа общинският отбор на Истанбул събра 40 точки и заема 8-ото място, докато Анталияспор е на 12-ата позиция с 35.

В друг мач от 28-ия кръг Спас Делев се появи като резерва при изненадващия успех на Мерсин с 3:2 като гост на един от челниците - Трабзонспор. Бившият играч на ЦСКА влезе на терена в 65-ата минута, а победното попадение за отбора му падна в 88-ата, когато точен беше Хасан Укунку.

Мерсин е 11-и в класирането с 36 точки, а Трабзонспор заема 4-ата позиция с 46. Начело е Галатасарай с 60, следван от Фенербахче с 54 и Бешикташ с 49.