Ал Джазира срази АС Пирае от Таити с 4:1 на стадион "Зайед" в Абу Даби в първия мач от Световното клубно първенство в ОАЕ. Така тимът на домакинстващата страна се класира за втория кръг на турнира, където ще срещне Ал Хилал от Саудитска Арабия. Победителят от този сблъсък ще играе на полуфинал срещу Челси.

Отборът от ОАЕ вкара три гола още през първата част чрез Зайед Ал Амери (5), Ахмед Ал Хашми (25) и Милош Косанович (40) от пряк свободен удар. Ал Джазира вкара още две попадения преди почивката, но те не бяха признати, а през втората част Абдулай Диаби (63) оформи крайния резултат, след като преди това в 48-ата минута Мохамед Рабий си бе вкарал автогол.

В другия полуфинал победителят от египетския Ал Ахли и мексиканския Монтерей ще срещне носителя на Копа Либертадорес Палмейрас.