Херта победи Арминия с 3:1 в “българското дерби” на 20 кръг на Втора бундеслига. Успехът утвърди берлинчани на първото място, докато домакините от Билефелд се закотвиха на последното място.

Галин Иванов излезе за първи път като титуляр за Арминия, а Валери Домовчийски започна като резерва за Херта. Домо се появи в игра в 74-ата минута на мястото на австралийския национал Никита Рукавиця.

Берлинчани имаха аванс от два гола на почивката след попаденията на бразилците Рони и Рафаел. Около 60-ата минута Галин Иванов се отчете с поредица опасни центрирания, а в 66-ата минута опита удар от 14 метра, но след рикушет топката не бе проблем за вратаря Майкел Аертс.

В 76-ата минута Рафаел вкара втория си гол в мача, след асистенция на канадеца Роб Фрийнд. Попадението обаче не би трябвало да се зачете, тъй като в момента на паса Домовчийски бе в засада и пропусна топката между краката си. Пет минути преди края Йосип Тадич вкара почетния гол за Арминия.

Успехът затвърди Херта на първото място във Втора бундеслига с 42 точки, пет повече от втория Аугсбург, който утре приема Бохум. Арминия е на последното 18-о място с едва 8 точки и на цели 12 пункта от зоната на спасението./БЛИЦ

21:15 часа Аугсбург – Бохум

КЛАСИРАНЕ: 1.ХЕРТА 42, 2.Аугсбург 37, 3.Дуисбург 35, 4.Гройтер Фюрт 35, 5.Енерги 34 и др.