Валери Домовчийски и Херта записаха убедителен успех с 5:0 като гост на Алемания в мач от 24 кръг на Втора бундеслига.

Домо започна като резерва, но в 64-ата минута се появи на терена на мястото на Патрик Еберт. До появата на българина, Херта вече бе реализирал попаденията си.

Фабиан Лустенбергер откри резултата в 10-ата минута, Адриан Рамос удвои в 33-ата, а три минути по-късно и Пиер-Михел Ласога се разписа.

Австралийският национал Никита Рукавиця направи 4:0 в 56-ата минута, а три минути по-късно Рамос реализира второто си попадение в мача.

Галин Иванов не бе в групата на Арминия (Билефелд) при домакинското 1:1 с Падерборн. Йосип Тадич откри в 5-ата минута, но две минути преди края Нико Клоц изравни.

Успехът затвърди Херта на първото място с 49 точки, пет повече от Аугсбург и Бохум. Алемания е осми с 35 точки. Арминия е на последната 18-а позиция с едва 10 точки, докато Падерборн заема 13-ото място с 29./БЛИЦ