Българският нападател на Дуисбург Валери Домовчийски бе заменен принудително заради контузия в 34-ата минута при гостуването на Гройтер Фюрт, загубено с 1:2. Срещата бе от 7-ия кръг на Втора Бундеслига.

Бившият нападател на "Левски" започна титуляр за "зебрите", но получи травма и бе сменен принудително от албанеца Фламур Кастрати.

За домакините на пейката бе Асен Караславов, който се появи на терена в добавеното време на мача.

Точни за Гройтер Фюрт бяха Щефан Фюрстнер в 58-ата минута и Кристофър Ньоте в 64-ата. За Дуисбург се разписа Юрген Гясула в 66-ата.

След успеха Караславов и съотборниците му запазиха лидерството. Гройтер Фюрт е едноличен лидер във Втора Бундеслига с 18 точки, а Дуисбург е на 13-ата позиция с едва 5 в актива си. /БЛИЦ