Херта с Валери Домовчийски в състава си отпадна рано-рано от Купата на Германия и ще се съсредоточи изцяло върху задържането на лидерската си позиция във Втора Бундеслига, за да може да се върне в елита. Тимът от Берлин снощи претърпя загуба с 1:2 като гост Кобленц, който заема 10-ото място в Трета Бундеслига.

Българският нападател започна титуляр за Херта, но този път не оправда гласуваното му доверие и бе заменен от Ласога в 74-ата минута.

Точни за Кобленц бяха Михаел Щал в 60-ата и Маркус Стеегман от дузпа в 71-ата. Единственото попадение за Херта реализира Адриан Рамос в 88-ата, а до края на мача съотборниците на Домовчийски опитаха да стигнат до равенството и евентуално продължения и дузпи, но това не стана, тъй като домакините съумяха да задържат крехката си преднина.

Херта завърши двубоя в намален състав, след като червен картон в 80-ата минута получи Рафаел.

В друг мач от 2-ия кръг на турнира за Купата на Германия Кьолн победи с класическото 3:0 Мюнхен 1860 с голове на бившия нападател на Литекс Миливое Новакович, както и на Мартин Ланиг и Лукас Подолски.

Волфсбург пък записа успех с 3:1 при гостуването си на петодивизионния Виктория Хамбург. Попаденията за "вълците" реализираха Петер Пекарик, Жосуе и Марсел Шефер. /БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, КУПА НА СТРАНАТА, 2 КРЪГ

От 26 октомври (вторник)
КОБЛЕНЦ (ІІІ) – Херта (ІІ) 2:1

Виктория (Хамбург)(V) – ВОЛФСБУРГ (І) 1:3

КЬОЛН (І) – Мюнхен 1860 (ІІ) 3:0

Гройтер Фюрт (ІІ) – АУГСБУРГ (ІІ) 2:4 след прод. (1:1 в ред. време)

Баланс: нямат играни мачове

20:00 часа Айнтрахт (Франкфурт) (І) – Хамбургер (І)(Нова Спорт)
Баланс: 2 мача, 2 победи за Айнтрахт (Франкфурт)

20:00 часа Хофенхайм (І) – Инголщад (ІІ)

20:00 часа Алемания (ІІ) – Майнц (І)
Баланс: 1 мач, 1 победа за Майнц

21:30 часа Кикерс (Офенбах)(ІІІ) – Борусия (Дортмунд)(І)
Баланс: 4 мача, 2 победи за Кикерс (Офенбах), 1 равенство, 1 победа за Борусия (Дортмунд)

21:30 часа Елверсберг (ІV) – Нюрнберг (І)

21:30 часа Кемницер (ІV) – Щутгарт (І)

21:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах)(І) – Байер (Леверкузен)(І)
Баланс: 5 мача, 3 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 1 равенство, 1 победа за Байер (Леверкузен)

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите за купата на Германия. В скоби след името на отбора е посочена дивизията, в която се състезава. Отборите с главни букви продължават напред.