Изравнителен гол на Адриан Рамос в добавеното време спечели на Херта точката в домакинското 2:2 с лидера Байер (Леверкузен) в мач от 16 кръг на Бундеслигата. Така колумбийският национал попречи за „аспирините” поне временно да поведат с шест точки аванс пред втория в таблицата.

Българският национал Валери Домовчийски остана резерва за берлинчани, а гостите от Леверкузен, които са без загуба от старта на сезона, мислеха, че са спечелили трите точки, когато в 90-ата минута 19-годишният Бурак Каплан вкара за 2:1.

Рамос, който бе дал преднина на Херта още в 8-ата минута, засече с глава изпълнен от Рафаел корнер във втората минута на добавеното време и донесе точката на последния в класирането тим от Берлин. Столичани играха 13 минути с човек по-малко заради втория жълт картон на Гойко Качар.

„Трябваше да удържим това 2:1, заяви халфът на Байер Тони Кроос, който изравни за 1:1 в 76-ата минута. – За неуспеха си в този мач трябва да виним слабата си игра през първото полувреме.”

„Само една спечелена точка е твърде малко за нас и борбата ни за оцеляване, заяви със съжаление вратарят на Херта Ярослав Дробни. – През другата седмица играем в Европа, а след това и с Байерн и ще ни бъде много тежко.”/БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 16 КРЪГ
От петък, 11 декември
Херта – Байер (Леверкузен) 2:2
1:0 Адриан Рамос (8), 1:1 Тони Кроос (76), 1:2 Бурак Каплан (90), 2:2 Адриан Рамос (90+2)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 12 декември

16:30 часа Хофенхайм – Айнтрахт (Франкфурт)
Баланс: 2 мача, 1 победа за Хофенхайм, 1 равенство

16:30 часа Бохум – Байерн
Баланс: 66 мача, 8 победи за Бохум, 15 равенства, 43 победи за Байерн

16:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Хановер
Баланс: 38 мача, 20 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 8 равенства, 10 победи за Хановер

Баланс: 6 мача, 1 равенство, 5 победи за Щутгарт

18:30 часа Волфсбург – Борусия (Дортмунд)
Баланс: 24 мача, 6 победи за Волфсбург, 6 равенства, 12 победи за Борусия (Дортмунд)

Заб.: Всички посочени баланси са за мачовете между отборите в Бундеслигата.