Българският нападател Валери Домовчийски игра 13 минути за Херта при равенството 2:2 като гост на Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 31 кръг на Бундеслигата.

Берлинчани откриха резултата в 17-ата минута чрез Качар, но 20 минути по-късно Юмит Коркмаз. Три минути преди почивката Швеглер пропусна дузпа за Айнтрахт, а в ответната атака Рафаел даде нов аванс на Херта.

В 63-ата минута Марко Рус донесе точката на домакините от Франкфурт, а в 77-ата Домовчийски се появи в игра на мястото на Гойко Качар.

Поражението означава, че Херта е почти сигурен изпадащ. Берлинчани са на пет точки от първия тим над чертата, а в оставащите три кръга имат мачове с Шалке 04, Байер (Леверкузен) и Байерн./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА - 31 КРЪГ
От 16 април (петък)
Кьолн - Бохум 2:0
1:0 Зоран Тошич (15), 2:0 Зоран Тошич (77)

От 17 април (събота)
Щутгарт - Леверкузен 2:1
0:1 Рейнартц (13), 1:1 Какау (29), 2:1 Какау (85)

Волфсбург - Вердер 2:4
1:0 Джеко (18), 1:1 Фрингс (38-дузпа), 2:1 Графите (40), 2:2 Писаро (49), 2:3 Фрингс (61), 2:4 Алмейда (75)

Шалке 04 - Борусия (Мьонхенгладбах) 3:1
1:0 Ракитич (8), 1:1 Бобадиля (16), 2:1 Фарфан (45), 3:1 Ракитич (47-дузпа)

Хамбургер - Майнц 05 0:1
0:1 Бансе (20)

Фрайбург - Нюрнберг 2:1
1:0 Марох (4-автогол), 2:0 Сисе (60), 2:1 Марох (79)

Байерн (Мюнхен) - Хановер 7:0
1:0 Олич (22), 2:0 Робен (30), 3:0 Мюлер (44), 4:0 Олич (49), 5:0 Робен (50), 6:0 Мюлер (72), 7:0 Робен (90)