Българският нападател Валери Домовчийски влезе като резерва за Херта при победата на тима над Хановер 96 с 1:0 в първия кръг на немската Бундеслига. Българинът се появи на мястото на Артур Вихнярек в 77-ата минута, а в 83-ата минута асистира за победното попадение, дело на Гойко Качар.

Националът Димитър Рангелов не успя да запише дебют за Борусия (Дортмунд) и остана резерва при победата на тима у дома с 1:0 над Хановер 96. Около 80 000 зрители посрещнаха ентусиазирано новия сезон в Бундеслигата за Борусия. В предни позиции за домакините започнаха Валдес и новото попълнение Лукас Бариос. В 75-ата минута Матип от състава на гостите си отбеляза автогол след удар на Тинга.

Вердер (Бремен) изненадващо загуби с 2:3 у дома от Айнтрахт (Франкфурт). Над всички на терена беше Йоанис Аманатидис, който само преди дни налетя на съотборник на тренировка. Заради агресивната си постъпка ръководството отне лентата на балканския състезател. Днес обаче Аманатидис показа, че е водещата фигура за своя тим. Той се разписа в 6-ата и 42-ата минути. Третото и победно попадение за Айнтрахт реализира Фенин в 71-ата минута. За домакините се разписаха Йозил (13-ата дузпа) и Саного (44-ата минута)./БЛИЦ

Вердер - Айнтрахт (Франкфурт) 2:3
0:1 Аманатидис (7), 1:1 Йозил (13), 1:2 Аманатидис (42), 2:2 Саного (44), 2:3 Фенин (71)
Херта – Хановер 1:0
1:0 Качар (83)
Майнц 05 – Леверкузен 2:2
1:0 Хуугланд (6), 1:1 Дердийок (42), 1:2 Кислинг (44), 2:2 Гункел (82)

Бохум - Борусия Мьонхенгладбах
Баланс: 62 мача, 18 победи за Бохум, 20 равенства, 24 победи за Борусия Мьонхенгладбах

На 9 август (неделя) от 18:30 часа: