Българският нападател Валери Домовчийски вкара третия си гол за Дуисбург в контролите през това лято. Домо се разписа при успеха на “зебрите” с 5:0 над аматьорите от Хамборн.

Домовчийски игра през първото полувреме за Дуисбург и се разписа в 28-ата минута. Това бе второто попадение в мача, след като китаецът Джиай Шао бе открил резултата в 23-ата минута с удар от 25 метра.

“Зебрите” вкараха нови три гола в последните 10 минути на мача. Райхе се разписа в 83-ата минута, а Ексшлагер бе точен в 85-ата и 90-ата минута.

Следващата контролна среща на Дуисбург е на 28 юни (вторник), когато на собствения си стадион “Шауинсланд-Райзен Арена” приема българия шампион Литекс. Мачът е от 19:00 часа местно време./БЛИЦ