Лидерът във Втора бундеслига Херта допусна първа загуба от началото на сезона, след като в мач от 11 кръг допусна поражение с 0:1 при гостуването си на Падерборн.

Българският национал Валери Домовчийски бе заменен още в 40-ата минута. Предполага се, че Домо няма контузия, а смяната му е тактическа и продиктувана от необходимостта за подсилване на берлинчани в дефанзивен план.

Херта завърши мача с 10 души, след като Адриан Рамос получи червен картон в 62-ата минута. Той бе изгонен за игра с ръка в наказателното поле, а Маркус Крьоше бе точен при изпълнението на отсъдената дузпа.

Въпхреки загубата столичани запазиха първото си място в класирането, но вече са с равни точки (по 26) с втория Ерцгебирге (Ауе). Трети е Дуисбург с 24. Падерборн е 12-и с 13 точки./БЛИЦ