Нападателят на националния ни отбор Валери Домовчийски игра едно полувреме при поредния мач на Херта без победа. Тимът от Берлин стигна само до равенство 1:1 като гост на Щутгарт. Българинът започна като титуляр двубоя на “Мерцедес Бенц Арена”, но бе сменен на полувремето от Рамос. Именно резервата на Домо отбеляза първото попадение в двубоя в 49-ата минута. Домакините стигнаха до едната точка след изравнителен гол на Кузманович осем минути преди края на двубоя. Голмайсторът за Щутгарт обаче бе изгонен в 86-ата минута след втори жълт и съответно червен картон.

Това бе 12-и пореден мач на Херта без победа. Отборът тръгна с успех в 1-ия кръг, след като надигра Хановер и от тогава така и не успява да стигне до трите точки. Херта е твърдо на последно място в класирането само с 5 точки след 1 победа, 2 равенства и 10 загуби.

Шампионът Волфсбург продължава да се представя неубедително и записа домакинска загуба от Нюрнберг с 2:3. Гостите водеха с 2:1, но Графите изравни за 2:2. В последната минута Клуге довърши “вълците” с трети гол за Нюрнберг.

Вердер (Бремен) разгроми с 6:0 новака Фрайбург и излязоха на първо място във временното класиране. За пореден път над всички бе звездата на тима Месут Йозил, отличил се с четири асистенции и едно попадение.
Две попадения за тима от Бремен реализира Уго Алмейда, а по едно добавиха Марин, Йозил, Налдо и Маркус Розенберг./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 13 КРЪГ
Волфсбург – Нюрнберг 2:3
0:1 Баняку (56), 1:1 Дежегах (59), 1:2 Баняку (64), 2:2 Графите (77-д), 2:3 Клуге (90)

Щутгарт – Херта 1:1
0:1 Рамос (49), 1:1 Кузманович (82)

Шалке 04 – Хановер 2:0
1:0 Фарфан (69), 2:0 Моравек (90)

Кьолн – Хофенхайм 0:4
0:1 Едуардо (5), 0:2 Еду (11), 0:3 Демба Ба (46), 0:4 Ведад Ибишевич (90-д)

Айнтрахт (Франкфурт) – Борусия (Мьонхенгладбах) 1:2
0:1 Рус (54-авт), 0:2 Броуерс (65), 1:2 Швеглер (86-д)

Фрайбург – Вердер 0:6
0:1 Алмейда (33), 0:2 Марин (55), 0:3 Алмейда (57), 0:4 Йозил (67), 0:5 Налдо (73), 0:6 Розенберг (82)

19:30 часа Борусия (Дортмунд) – Майнц (Евроспорт 2 България)