Българският национал Валери Домовчийски игра едно полувреме за Херта при домакинската загуба с 1:3 от Айнтрахт (Франкфурт) в мач от 14 кръг на Бундеслигата. Домо започна титуляр за берлинчани, но бе заменен на почивката от колумбийския нападател Адриан Рамос, който вкара почетното попадение за тима си. За Херта това бе 13-и пореден мач без победа в първенството. Айнтрахт взе аванс в 11-ата минута с попадение на Патрик Охс, а в 70-ата и 75-ата Майк Франц и Александър Майер добавиха по още едно попадение. Шест минути след попадението на Майер Рамос вкара за Херта след асистенция на Неманя Пейчинович.

Вердер записа 19-и пореден мач без загуба във всички турнири, след като направи домакинско 2:2 с шампиона Волфсбург. Тимът от Бремен се добра до точката с попадение на защитника Пер Мертезакер в добавеното време на мача. Спечелената точка бе достатъчна за Вердер временно до оглави класирането с 27 точки, колкото има и Байер (Леверкузен), но тимът на Томас Шааф е с по-добра голова разлика. Без контузения Димитър Рангелов Борусия (Дортмунд) взе победа с 2:1 като гост на Хофенхайм.

Новакът Майнц открадна точка при домакинството си на Хамбургер, като Тим Хоогланд вкара за 1:1 шест минути преди края. Изпуснатата победа е само една от грижите за треньора на Хамбургер Бруно Лабадия, който още в 16-ата минута трябваше да прави принудителна смяна. Привлеченият през лятото за 8,5 милиона евро холандски национал Елджеро Елия получи контузия на коленни връзки и бе заменен от Маркус Берг. Това е шестият играч на тима, който влиза в лазарета, където вече са Зе Роберто, Алекс Силва, Бастиан Райнхард, Ромео Кастелен, Колин Бенджамин и Хосе Паоло Гереро, а Младен Петрич и Джонатан Питройпа вече са излекувани./БЛИЦ

ГЕРМАНИЯ, БУНДЕСЛИГА, 14 КРЪГ
От петък, 27 ноември
Бохум – Кьолн 0:0

От събота, 28 ноември
Херта – Айнтрахт (Франкфурт) 1:3
0:1 Патрик Охс (11), 0:2 Майк Франц (70), 0:3 Александър Майер (75), 1:3 Адриан Рамос (81)

Хофенхайм – Борусия (Дортмунд) 1:2
0:1 Якуб Блашчиковски (2), 1:1 Демба Ба (49), 1:2 Нури Шахин (79-дузпа)

Вердер – Волфсбург 2:2
0:1 Един Джеко (42), 1:1 Уго Алмейда (62), 1:2 Един Джеко (85), 2:2 Пер Мертезакер (90+1)

Майнц – Хамбургер 1:1
0:1 Тунай Торун (3), 1:1 Тим Хоогланд (84)

Нюрнберг – Фрайбург 0:1
0:1 Щефан Райзингер (12)

ПРЕДСТОЯЩИ
В събота, 28 ноември
19:30 часа Борусия (Мьонхенгладбах) – Шалке 04 (Евроспорт 2 България)

Баланс: 72 мача, 28 победи за Борусия (Мьонхенгладбах), 23 равенства, 21 победи за Шалке 04

В неделя, 29 ноември
16:30 часа Байер (Леверкузен) – Щутгарт (Евроспорт 2 България)
Баланс: 60 мача, 23 победи за Байер (Леверкузен), 16 равенства, 21 победи за Щутгарт

18:30 часа Хановер – Байерн (Евроспорт 2 България)
Баланс: 40 мача, 7 победи за Хановер, 8 равенства, 25 победи за Байерн

Заб.: Посочените баланси са само за мачовете между отборите в Бундеслигата.