Българският национал Валери Домовчийски бе титуляр за Херта при равенството 1:1 като гост на Унион в мач от 4 кръг на Втора бундеслига. Това бе първото берлинско дерби в германския професионален футбол от 60 години насам.

Домо игра почти цял мач за тима си, като бе заменен в 92-ата минута от Марко Дюричин. Херта отри резултата на “Щадион ан дер Алтен Фьорстерай” (стадион до Старото лесничейство) още във втората минута след попадение на Петер Ниймайер.

Авторът на попадението засече с глава центриране на австралийския национал Антонио Рукавиця от фаул. Домакините от Унион стигнаха до изравнителното попадение 8 минути преди края, когато се разписа холандската резерва Санти Колк.

Равенството остави Херта на трето място в класирането с 10 точки. Унион е 14-и с 2 точки. Лидер със същия актив като отборът на Домовчийски е Гройтер Фюрт. Българинът Асен Караславов не игра за “детелините” при победата с 1:0 над Франкфурт. Втори е Енерги (Котбус), победил Алемания (Аахен) с 3:2 след обрат./БЛИЦ