Валери Домовчийски влезе като резерва при загубата на Дуисбург с 2:3 като гост на Карлсруе в среща от първия кръг на германската Втора Бундеслига. Българският нападател се появи в игра в 58-ата минута, заменяйки Андре Хофман. Двубоят беше официален дебют за Домовчийски с екипа на германския клуб, след като преди това игра за Херта.

Кевин Волце даде аванс в полза на "зебрите" още в 1-ата минута, но капитанът Бернд Яшвили, Клемен Лаврич и Тимо Щафелд вкараха три гола в полза домакините между 5-ата и 31-ата минута и обърнаха изцяло развоя на мача. Отново Волце се разписа в 44-ата минута, оформяйки крайния резултат 3:2 за Карлсруе. Доскорошният защитник на ЦСКА Джузепе Акуаро остана резерва за Карлсруе и не се появи в игра. В 76-ата минута гостите от Дуисбург останаха с човек по-малко на терена, след като втори жълт и съответно червен картон получи Пятцикас./БЛИЦ