Българският национал Валери Домовчийски продължава да се представя отлично с екипа на Херта през този сезон. Домо вкара едно от попаденията при успеха с 3:1 над Инголщад. Мачът бе от 10-ия кръг на шампионата във Втора Бундеслига и се игра пред 30 000 зрители на "Олимпиащадион" в Берлин.

Селекцията на Маркус Бабел поведе в 17-ата минута чрез Рафаел, но в 23-ата гостите изравниха с гол на Моритц Хартман.

В 52-ата Домовчийски даде преднина на Херта. Леван Кобиашвили стреля отдалеч, Френд отклони към българина и той шутира с левия крак прати топката в долния ляв ъгъл - 2:1. Това е пето попадение за Домо от началото на сезона във Втора Бундеслига.

В 69-ата минута Адриан Рамос оформи крайното 3:1. В 73-ата Домовчийски бе сменен от Передай.

С прибавените три точки Херта събра 26 в актива си и остана на първото място. Втори с 23 е Ерцгебирге (Ауе), а на третото място с 21 и мач по-малко е Дуисбург. /БЛИЦ