Българският нападател Валери Домовчийски започна като титуляр при домакинската победа на Дуисбург срещу Динамо (Дрезден) с 3:0 в среща от шестия кръг на Втора Бундеслига. Юношата на "Левски" бе заменен от Памич в 76-ата минута при първия за сезона успех на "зебрите", дошъл след попадения на Баич в 44-ата, Юла в 79-ата  и автогол на Гуйе в последната 90-а минута.

В същото време Гройтер Фюрт без Асен Караславов в редиците си победи като гост Бохум с 4:1. Караславов остазна на резервната скамейка на "детелините" през целия мач. В третия мач тази вечер Инголщат надви с 3:1 на свой терен Ханза Росток.

След победата си Дуисбург се изкачи на 11-о място във временното класиране с актив от 5 точки, а Гройтер Фюрт оглави таблицата с актив от 15 пункта. /БЛИЦ