Българският нападател Валери Домовчийски игра 10 минути при четвъртата поредна загуба на Дуисбург във Втора Бундеслига от началото на сезона. „Зебрите” паднаха като гости на Мюнхен 1860 с 0:3 и останаха на дъното на класирането.

Двубоят на "Алианц Арена" в Мюнхен започна лошо за Дуисбург. „Лъвовете” поведоха още във 2-ата минута чрез Бенямин Лаут, който бе точен и в 56-ата минута за 2:0.

В 80-ата минута новият треньор на "зебрите" Ивица Гърлич пусна Домовчийски в игра, но до чудо не се стигна, а пет минути преди края Моритц Щопелкамп реализира последния гол в мача за крайното 3:0 в полза на „лъвовете”.

След успеха си Мюнхен 1860 е на трето място с 8 точки, а Дуисбург е последен без спечелена точка и голова разлика 2:12.

В друг мач от кръга Кайзерслаутерн победи като гост Динамо (Дрезден) с 3:1, но българският национал Илиян Мицански така и не се появи в игра за "червените дяволи" и остана на резервната скамейка.