Българският нападател Валери Домовчийски игра 33 минути за Дуисбург при равенството 0:0 в гостуването на ФСФ Франкфурт в среща от третия кръг на германската Втора Бундеслига.

Юношата на „Левски” влезе се появи на терена след почивката в 57-ата минута на мястото на Даниел Брозински. Дори Домовчийски обаче не можа да помогне на „зебрите” да запишат първа победа за сезона, след като бяха загубили в първите два кръга. Със спечелената точка днес Дуисбург се изкачи до 15-о място във временното класиране, докато ФСФ Франкфурт, който също няма успех този сезон, е на 13-а позиция с 2 пункта.

В останалите срещи от кръга днес Ерцгебирге Ауе бе разгромен у дома от Карлсруе с 0:5, а досегашният лидер Айнтрахт (Брауншвайг) загуби с 0:3 пред собствена публика от Айнтрахт (Франкфурт). На върха във временното класиране е Фортуна (Дюселдорф) със 7 точки и по-добра голова разлика от Айнтрахт (Франкфурт) и Санкт Паули, които също имат по 7 пункта в актива си. /БЛИЦ