Бившият нападател на "Левски" Валери Домовчийски започна титуляр и игра 70 минути за Дуисбург при драматичната победа като гост с 2:1 над Ерцгебирге (Ауе). Двубоят беше от 16-ия кръг на Втора Бундеслига в Германия.

Домовчийски получи жълт картон и бе сменен от Андре Хофман, като преди това асистира за първия гол на тима си, с който гостите откриха резултата в 14-ата минута. Негов автор стана Даниел Бросински. В 21-ата Николас Хофер изравни, но в добавеното време на двубоя резервата Морис Ешлагер донесе трите точки на "зебрите".

Дуисбург е на 13-ото място във временното класиране с 16 точки, а Ерцгебирге заема 12-ата позиция със 17. Водачи са Айнтрахт (Франкфурт) и Фортуна (Дюселдорф) с по 35 точки.