Нападателят на националния ни отбор Валери Домовчийски вкара два гола и записа една асистенция при победата на Херта като гост срещу Хееренвеен с 3:2 в мач от Група "D" на Лига Европа.

Българският национал изравни за 1:1 в 22-ата минута. Преди това Пападопулос откри за домакините в 4-ата минута. В 37-ата минута нападателят на Хееренвеен отново бе точен във вратата на Херта - 2:1. Домо направи 2:2 в 52-ата минута.

В даденото от съдията продължение на мача Домо намери Артур Вихнярек и той се превърна в герой за Херта, след като отбеляза за 3:2.

След успеха Херта се изравни с Хееренвеен на второто място в групата с по 4 точки и запази шансовете си за преминаване в следващата фаза. Вентспилс е с 3, а Спортинг (Лисабон) е с 10 и ще играе в турнира и на пролет./БЛИЦ