Българският национал Валери Домовчийски беше титуляр за Дуисбург при загубата с 0:2 от лидера във Втора Бундеслига Фортуна Дюселдорф в мач от 17-тия кръг. Домо остана на терена до 60-ата минута, когато беше заменен от Кевин Волце. Пред българина се откри първото опасно положение в мача, но неговият удар мина в близост до гредата.

Резултатът беше открит в 57-ата минута, когато Йенс Лангенеке бе точен от дузпа. Само 2 минути по-късно Саша Рьослер вкара втория гол за Фортуна, с което оформи и крайния резултат.

С този мач сезонът във Втора Бундеслига беше преполовен, а Фортуна продължава да няма загуба и с актив от 41 точки е лидер в класирането, с 3 повече пред втория Айнтрахт Франкфурт. Дуисбург е на 13-а позиция с 16 точки./БЛИЦ